Nie ma to jak spędzić dzień nad jeziorem w ciepły letni dzień. Z coraz cieplejszą pogodą, będziesz chciał się upewnić, że jesteś przygotowany na następną wycieczkę. Oto kilka rzeczy, które będziesz chciał rozważyć przed wyruszeniem na następną wyprawę kajakową.

Przygotowanie wyprawy kajakowej

Doskonałym sposobem na cieszenie się przyrodą jest kajak. Aby upewnić się, że masz bezpieczne i przyjemne doświadczenie, warto zbadać rodzaj kajaka, którego chcesz użyć i dowiedzieć się, jaki sprzęt bezpieczeństwa będzie potrzebny. Jednodniowa wycieczka może być najlepszą opcją dla Ciebie, jeśli szukasz czegoś mniejszego niż cały dzień. Upewnij się, że nie zapomniałeś niczego ważnego, jak kamizelka ratunkowa, filtr przeciwsłoneczny i przekąska.

Jaki jest najlepszy czas na spływy kajakowe

Najlepszą porą roku na spływy kajakowe jest wiosna i lato. W tej porze roku rzeka jest ciepła i przyjemna, pogoda jest słoneczna, a woda zazwyczaj czysta i spokojna. Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się na spływ wiosną. Woda jest najniższa i brzegi są mniej śliskie, co oznacza, że łatwiej jest wejść i wyjść z wody. Innym powodem jest to, że jest mniej ludzi, a więc łatwiej o spokój i ciszę. Jest to również świetny czas na spływy kajakowe, jeśli masz małe dzieci, ponieważ rzeka jest spokojna i bezpieczna do wiosłowania.

Czytaj dalej: spływy kajakowe Liswarta

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *