Fizykoterapia polega na leczeniu urazów a także chorób fizycznych za pomocą technik manualnych, urządzeń medycznych, ćwiczeń i wielu innych środków. Istnieje wiele odmiennych metod oraz terapii leczenia , które są dostępne w rehabilitacja Ostrzeszów osób z urazami mięśniowo-szkieletowymi, kłopotami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi oraz wieloma innymi schorzeniami. W poniższym artykule przedstawimy różne rodzaje wykonywanych teraz zabiegów z dziedziny fizjoterapii.Elektrostymulacja jest procesem stosowanym od dziesięcioleci w celu pomocy ludziom z przewlekłym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała prąd o małym natężeniu przez elektrody i pomaga stymulować obieg krwi a także zmniejszać stany zapalne.

Fizjoterapia to sposób masowania, który koncentruje się na określonej części ciała. Niektóre z najbardziej znanych rodzajów masażu to masaże szyi, głowy, pleców oraz stóp. Terapeuta rękami masuje konkretny obszar i gwarantuje ulgę w wielu objawach bólowych.

Laseroterapia to rodzaj fizjoterapii, który jest możliwość zastosować w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych w wielu różnych stanach. Zabieg polega na wysyłaniu impulsów laserowych poprzez skórę do tkanek, tworząc energię, która wspomaga wzrost i gojenie komórek.

Jest wiele powodów, dla których pacjenci mogą być zainteresowani próbą leczenia fizjoterapeutycznego. Prawdopodobnie cierpią na długotrwały ból, problemy z mięśniami, a nawet niepokój albo depresję. Niezależnie od przyczyny, w poniższym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym dostępnym aktualnie rodzajom leczenia a także technologii, która jest wykorzystywana do ich realizacji.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki mogą ujawnić skrzepy krwi, złamania i nie tylko. Fale ultradźwiękowe są wysyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele. Fale odbijają się od tkanek a następnie wracają do maszyny, tworząc tym samym obraz wnętrza Twojego ciała na ekranie urządzenia.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *