W tym artykule omówimy miastenię oraz jej objawy. Miastenia będąca w zaawansowanym stadium jest niezwykle poważnym stanem, który objawia się osłabieniem mięśni i zaburzeniami mowy. Wpływa na wiele różnych części ciała, lecz zazwyczaj wywołuje problemy z mięśniami szyi, twarzy, barków a także ramion. Post napisany przy współpracy z pracownia-emg.pl.

Miastenia atakuje jeden lub więcej rodzajów nerwów, które kontrolują ruchy dobrowolne ruchy mięśni. Nerwy te stymulują mięśnie za pomocą impulsów elektrycznych, by zapoczątkować ruch. U osób z miastenią substancja chemiczna o nazwie acetylocholina jest gromadzona w ich komórkach krwi w nieprawidłowym tempie z powodu mutacji genetycznej lub choroby autoimmunologicznej. Powoduje to podwyższone uwalnianie acetylocholiny, co znacznie utrudnia przesyłanie impulsów elektrycznych do prawidłowej aktywacji mięśni. Miasthenia gravis to autoimmunologiczna choroba, która powoduje zmęczenie i osłabienie mięśni. Ważne jest, ażeby chory regularnie odwiedzał swojego lekarza. Bardzo pomoże im to sprawdzić, w jakich sytuacjach występują objawy miastenii i jakiego leczenia potrzebują. Niektórzy pacjenci mogą wręcz nie zdawać sobie sprawy, że chorują na miastenię, do momentu gdy będzie w zaawansowanym stadium. Wraz z pojawieniem się genetycznych testów możemy określić czynniki ryzyka chorób tj. Myasthniaso Gravis. Bardzo pomoże nam to znaleźć osoby o wysokim ryzyku a także zaplanować adekwatne działanie. Miastenia to poważne schorzenie, które niemały wpływ na poziom tlenu w płucach i obieg krwi. Stan ten zazwyczaj objawia się świszczącym oddechem, przewlekłym kaszlem a także dużym zmęczeniem.

Zasadniczym słowem jest tutaj genetyka; ponieważ jest oparty na DNA, mamy możliwość zidentyfikować osoby, u których występuje prawdopodobieństwo zachorowanie. Wynalezione testy genetyczne dostarczyły bardzo dużego wkładu w historię medycyny, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób niż poprzez testy DNA.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *