Czasy gdy w książce telefonicznej miałeś możliwość wyszukać wszelkie numery telefoniczne już wiele lat temu odeszły w zapomnienie. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy sekretarka telefoniczna należała do najbardziej wyrafinowanych osiągnięć techniki telefonicznej, zdecydowana większość ludzi, o ile w danej chwili danym momencie nie była przy aparacie telefonicznym oraz nie odebrała telefonu, w bardzo wielu przypadkach po prostu nie miała pojęcia, że jakieś połączenie było wykonywane. Ówczesna technika po prostu nie pozwalała na sprawdzenie kto do nas próbował się dodzwonić, a nawet nie pozostawiała bardzo często jakiejkolwiek informacji o próbie połączenia. W pewnym sensie nasza nieświadomość miała pewne pozytywne strony, a osoby nie byli, aż tak przywiązani do telefonu.

Obecnie komórka to istotny atrybut przeważającej ilości z nas, bez jakiego nie wyobrażamy sobie wręcz wyjścia z mieszkania. Nasz przenośny telewizor, współczesny walkman a także wszystkie części encyklopedii PWN. W przeważającej większości kwestii, ten nieskrępowany dostęp do wiedzy z każdej dziedziny a także najnowszych informacji, przynosi same korzyści, jednak uzależnienie od smartfona, w XXI wieku uważane jest również za bardzo groźną. Ciągłe zerkanie na niewielki ekran smartfona niedobrze wpływa na nasz wzrok, zaś stale Przygarbiona sylwetka, z ramionami pochylonym do przodu,niszcząco oddziałuje nie tylko i wyłącznie na kręgosłup, lecz i na cały nasz aparat ruchu. Też rzeczy, z jakimi kontaktujemy się z innymi przez telefon, stały się bardziej błahe a ponadto nie potrzebujemy już specjalnej okazji czy długiej nieobecności bliskiej nam osoby, ażeby zadzwonić do kogoś. Z uwagi na kilkakrotnie niższe koszty połączeń, niż kilka lat temu, bardzo chętnie podtrzymujemy kontakty z tymi ludźmi, na których nam bardzo zależy. Długość naszego czasu spędzanego na linii telefonicznej znacząco się wydłużyła oraz ilość połączeń, które przychodzą na nasz prywatny numer, również znacznie się zwiększyła. Technika pozwala nam już jednak w większości przypadków sprawdzić, kto do nas dzwonił. Strony internetowe www jak nieznany-numer.pl, ktoto.info, infonumer.pl czy ktodzwonil.com.pl, umożliwiają nam wpisać konkretny numer, by poznać doświadczenia pozostałych użytkowników portalu z konkretnym numerem, oraz ocenić go jako bezpieczny albo nie.

Także numery zagraniczne łatwo zweryfikujemy, przykładowo korzystając z portalu Google, w którym po wprowadzeniu „who called me” albo „kto dzwonił numer angielski” albo numer zagraniczny, otrzymany odpowiedź z serwisów zagranicznych zajmujących się weryfikacją numerów komórek. Przedstawione powyżej stronki są wielkim uproszczeniem i częstokroć pozwalają na zmniejszenie niebezpieczeństwa, jakie odebranie niewiadomego numeru telefonu, może spowodować. Najczęściej tyczy się to starszych osób, które narażone są na połączenia w celu wyłudzenia ważnych danych albo użycia ich w celach finansowych.

Weryfikacja nieznanego numeru telefonu to też bardzo dobre rozwiązanie, aby dowiedzieć się czy ktoś nie zamierza nas naciągnąć w momencie gdy już oddzwonimy. Całkiem duża ilość naciągaczy funkcjonuje w ten sposób, że w sytuacji kiedy oddzwonimy na nieznany numer, wszystkie środki z naszego konta telefonicznego są ściągane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym wypadku doprowadzić do ogołocenia naszego konta w banku. Starajmy się weryfikować nieznane numery, jakie do nas dzwonią, ponieważ wtedy nasze finanse bez wątpienia będą bezpieczne!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *