Z uwagi na coraz większą ilość ludzi z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone z życia społecznego przez osobiste ograniczenia potrzebne jest inwestowanie w rozwiązania techniczne wyrównujące szanse. Jednym z takowych rozwiązań są platformy dla niepełnosprawnych, które w dużym stopniu uproszczają dotarcie do określonych miejsc osobą, które są ograniczone ruchowo. Drugim bardzo istotnym urządzeniem są dźwigi osobowe, jakie możemy nazywać potocznie windami.

 

Windy powinny się znajdować w każdym budynku, jaki przekracza cztery piętra. Jako alternatywa dla zwyczajnych wind stosowane są częstokroć cena windy osobowej, które wyróżniają się większą powierzchnią niż zwykłe windy oraz zwiększonym udźwigiem. Również z powodu przepisów prawa, jakich misją jest równanie szans potrzebne jest zaopatrzenie obiektów użyteczności publicznej zarówno w dźwigi osobowe jak również platformy dla niepełnosprawnych. Dodatkowo można zastosować także windy towarowe, ale ich stosowanie nie jest przymusem, a tylko bardzo dobrą praktyką.

 

W teraźniejszych czasach bardzo istotne jest zastanowienie się nad różnymi potrzebami osób niepełnosprawnych ruchowo bo pomimo osobistych ograniczeń są one wartościowymi ludźmi, którzy mogą wnieść bardzo dużo do wszelkiego typu instytucji oraz firm. Najczęściej osoby takie nie potrzebują pomocy podczas wykonywania najprostszych czynności, niemniej jednak mają nadzieję, że nie będzie to uniemożliwione przez defekty architektoniczne budynku.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *