Jeżeli poszukujesz sposobu na zmianę aktualnego wyglądu swojego ogrodu lub chciałbyś dodać nowe elementy, jakie będą równocześnie funkcjonalne oraz dekoracyjne, to kostka granitowa, otoczaki oraz kamień ogrodowy są tym co potrzebujesz. Od dawna kamień ogrodowy ma zastosowanie w naszych ogrodach, zwłaszcza tych w stylu japońskim czy chińskim.

 

Jako materiał naturalny a także niezwykle trwały o różnorodnej fakturze a także kolorystyce, jest często stosowany w przydomowych ogrodach i nie tylko. Taki kamień może posłużyć do zrobienia nawierzchni, murków oporowych czyobramowań oczek wodnych a także budowy skalniaków. Jeden większy kamień ogrodowy ustawiony samodzielnie też prezentuje niebanalną dekorację. Otoczaki Interesujące projekty pomogą nam utworzyć otoczaki. Otoczaki to kamienie gładko obrobione przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od rodzaju skały z jakiej zostały wykonane, posiadają różne odcienie oraz cenę i fakturę. Drobne otoczaki doskonale sprawdzą się w formie ściółki na skalniku, na rabatach a także w ogrodach projektowanych w stylu japońskim. Większe otoczaki posłużą do wykończenia zbiorników wodnych, strumyków i fontann. Otoczaki mają szerokie zastosowanie przy gabionach.

 

Granit jest skałą wulkaniczną , powstaje z lawy dlatego też ma postać połączonych ze sobą kryształków. Dlatego granitowa kostka wyróżnia się niebanalnością a także trwałością. Granitowa kostka jest materiałem odpornym na mróz, na ścieranie oraz materiałem o niskiej pochłanialności wody, dlatego świetnie posłuży do wykonania ścieżek w ogrodzie jak również przydomowych podjazdów. Kamień ogrodowy, otoczaki czy kostka granitowa to materiały pochodzenia naturalnego. Odpowiednio zastosowane nie tylko dodadzą uroku naszemu ogrodowi lecz także poprawią odczyn podłoża, wpłyną korzystnie na wygląd i wzrost roślin w ogrodzie.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *