Wiek starczy, dla każdego z nas wydaje się kłopotliwy przy konfrontacji pod względem finansowym, lecz przede wszystkim zdrowia. Na szczęście żyjemy w czasach rozwiniętej technologii, która potrafi przezwyciężyć dużo dolegliwości pojawiających się po sześćdziesiątym r.ż. Z tego powodu jesteśmy w stanie funkcjonować dłużej, widzieć lepiej a także lepiej słyszeć. Ostatnie badania słuchu wykazują, że osoby przestrzegające zdrowej diety i spędzających przynajmniej godzinkę dziennie ćwicząc, cierpią na znacznie mniejszą ilość przywar związanych ze słuchem.

 

Badania wykazały także, iż pacjenci spędzający na śnie siedem do ośmiu godzin, dużo lepiej znosili zmiany dotyczące zaburzeń słuchowych. Okazuje się, że również odpowiednie warunki snu, mają wpływ na kondycję uszu. Permanentne zatykanie uszu podczas snu, może skutkować nadmierną produkcją woskowiny w naszych uszach. Przez co ucho zaczyna zatykać się stopniowo, aż do całkowitej głuchoty. Później konieczna będzie pomoc lekarza. Zjawisko to jest znane, lecz niestety przeważnie lekceważone przez chorych. W badaniu tylko co szósty badany cierpiał na problemy ze słuchemproblemy słuchowe. Jednakże problemy te nie były na tyle poważne, by podejmować decyzję o użyciu aparat słuchowy strzelno. Jedynie dwóm % badanym, polecono, ażeby wykorzystali aparat słuchowy. Wskazanie lekarza zostało poparte indywidualnymi badaniami, natomiast pacjenci stosowali go jedynie w sytuacjach dużego hałasu.

 

Obecnie technologia znakomicie wspomaga nas w bardzo wielu sytuacjach. Jednak nie zapominajmy, iż jest ona wyłącznie środkiem zastępczym często naszego ciała i nie zastąpi w 100 % owoców zdrowego trybu życia.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *