W Polsce panuje zwyczaj wysyłania kartek z życzeniami z okazji świąt np. Wielkanocy czy Bożego Narodzenia. Co prawda ten piękny zwyczaj jest teraz zdominowany przez wygodniejsze wiadomości elektroniczne, lecz dodanie kartki z życzeniami do prezentu nadal jest powszechnie używane i bez wątpienia mile widziane.

Krótka historia kartek na różne okoliczności Tradycja przesyłania kartek zawierających życzenia ma swój początek już w Starożytnych Chinach, ta tradycja była również praktykowana u Egipcjan. Egipcjanie wysyłali swoje pozdrowienia na papirusie. Ten zwyczaj w Europie rozwinął się w XV wieku. Na lata 50 XIX wieku przypadło dostarczanie kartek w kopertach. Aktualnie są to najczęściej koperty kolorowe. Ręcznie robione kartki na różne okazje Nie ma nic piękniejszego niż upominek stworzony samemu a także wręczony bezpośrednio solenizantowi. Taki podarunek jest szczególnie doceniany przez adresata, bo ma bardziej osobisty charakter. Jeżeli do podarunku mamy zamiar dodać jeszcze życzenia, świetnym akcentem będzie z pewnością wymyślenie nie za długiego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Także samą kartkę będziemy mogli zaprojektować w zaciszu swojego mieszkania.

Wystarczy nam do tego klej, kawałek brystolu, kolorowe wstążki i ciekawe brokatowe naklejki, które są dostępne w sklepie papierniczym. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (rocznicy ślubu, narodzin dziecka, urodzin) do naszego pięknego , samodzielnie wykonanego prezentu będziemy mogli dodać ozdoby pasujące do okazji. Świetnie sprawdzą się tutaj też ozdobne koperty, które dopełniają całości.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *