Wszelkiego typu nadzory remontowo-budowlane zajmują się przede wszystkim kontrolowaniem stosowania się do wielu norm prawa budowlanego na placach budowy. Nadzory budowlane Warszawa to jeden z działów administracji. Zajmuje się on zwłaszcza dokonywaniem różnego rodzaju inspekcji oraz dodatkowo kontroli i realizuje zadania, które obejmują wykorzystanie obiektów budowlanych.

Tego rodzaju nadzory głównie kontrolują w jaki sposób stosowane oraz przestrzegane są przepisy prawa budowlanego na placach budowy. Kontrolują również funkcjonowanie organów administracji budowlanej a dodatkowo architektonicznej. Nadzory budowlane zajmują się też badaniem przyczyn występowania katastrof na budowach. Rozróżnić można 3 główne organy nadzoru budowlanego. Wśród nich wymieniamy wojewódzkiego, powiatowego inspektora budowlanego i Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Budowę jednorodzinnego domu nadzoruje oczywiścieinspektor powiatowy. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego jest także organem pierwszej instancji we wszystkich sprawach, które są powiązane z nadzorem budowlanym oraz nie zostały przekazane wyższym instancjom. Istnieje też taka osoba jak inspektor od nadzoru inwestorskiego. Jest to osoba, która bierze udział w procesie budowlanym i posiada do tego wszystkie wymagane uprawnienia. Inspektor nadzoru inwestorskiego ma funkcję kontrolną nad kierownikiem danej budowy podczas wykonywania wszelkich niezbędnych działań budowlanych.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *