Przepiękny uśmiech jest fundamentem dobrego samopoczucia znaczącej większości młodych jednostek. Nic więc dziwnego, iż coraz większym zaciekawieniem wśród pacjentów przychodni stomatologicznych raduje się ortodoncja. Dzięki nowoczesnym zastosowaniom można prędko oraz całkowicie bezpiecznie naprostować zęby, za sprawą czego poprawi się jednocześnie wygodę życia, jak również nasza samoocena. Oczywiście aparaty na zęby nie są refundowane przez NFZ, co ma ogromny wpływ na ogólne koszty takiego leczenia.

Tego typu aparaty muszą być całe pokryte ze środków prywatnych pacjentów w gabinecie stomatologicznym świadczących takie usługi. Należy natomiast pamiętać, iż koszyk usług refundowanych poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia każdego roku się zmniejsza, a wycena jest bardzo niska. Właśnie poprzez to mnóstwo stomatologów decyduje się na odejście do sektora prywatnego, poprzez który może posiadać o wiele większy komfort usług a także wyboru najlepszej metody dla określonego pacjenta. Czy warto zainwestować w aparat stały? Wydaje się, że w bardzo wielu przypadkach znacząca poprawa uśmiechu to zwyczajna fanaberia pacjenta, która absolutnie nie wpływa na jakość życia. Jest jednakże całkiem inaczej.

Osoba która boryka się od bardzo wielu lat z kompleksami na punkcie własnych zębów sporadycznie się uśmiecha i jest o wiele mniej otwarta na innych, więc taka zmiana z całą pewnością ułatwi jej złapanie znacznie lepszego kontaktu z otoczeniem. Czasami warto zainwestować kasę oraz czas w zmiany, które pomogą poprawić swój komfort życia.

Źródło: aparaty stałe Katowice

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *