Artykuły piśmiennicze wydają nam się w obecnych czasach zwyczajnie nieprzydatne. Tymczasem nie wiemy jak wielką funkcję odgrywają w naszym społeczeństwie.

Co się z tym łączy, tracimy w bardzo wielu sytuacjach nie tylko cenny czas, lecz stwarzamy ryzyko dla naszego środowiska nabywając długopisy o wątpliwej jakości czy też długopisu jednorazowego, do których nie przywiązujemy wagi kiedy przestają pisać już następnego dnia. Dawniej, takie rzeczy były niesłychanie poważane. Skryba w Starożytnym Egipcie czy rzymski urzędnik, te osoby, które to umiały pisać, są opisywane jako osoby obdarowane niezwykłym darem, mogąc posługiwać się przyrządami do pisania. Czy obecnie nie warto zainwestować w materiały piśmiennicze odznaczające się najlepszą jakością? Tradycja związana z pisaniem odręcznym jest nad wyraz godna pochwał. Śliczny długopis czy też pióro} doda klasy, a ołówek bardzo dobrej jakości pozwoli zaznaczać najbardziej istotne części twojej książki bez konieczności permanentnego „zabazgrania”.

Artykuły piśmiennicze to niestety jedne z najczęściej widywanych odpadków, koło autostrad lub na terenie większych miast. Człowiek współczesny powinien mieć świadomość, iż materiał jakim jest plastik ulega rozkładowi znacznie dłuższy okres czasu niż w większości myślimy.Bardziej opłaca się nam kupić jeden długopis o wartości dwudziestu długopisów, aniżeli 20 długopisów o wartości {jednego, nie tylko i wyłącznie ze względu na zaoszczędzenie ciągle brakującego nam czasu, cały czas jeżdżąc do sklepów po długopisy na jeden dzień, lecz również ze względu na nasz czynny udział w ochronie środowiska naturalnego.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *