Niewątpliwie wszyscy znamy to słynne przysłowie, które przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Niemniej jednak czy naprawdę szaty (a więc to, co zakłada się na co dzień, korzystając z bardziej współczesnego języka) nie posiadają znaczenia? Oczywiście „ubrania” nie są bardzo ważne, niemniej jednak warto mieć na uwadze, iż kiedy kogoś poznajemy bardzo ważne jest tak zwane pierwsze wrażenie.

Kiedy poznaje się nową jednostkę ocenia się ją, nieumyślnie, od pierwszej sekundy. I wówczas widzimy jedynie to co na górze; fryzurę, postawę figury a także z pewnością to, w co ten ktoś jest ubrany. Oceniamy, czy poznana dopiero co jednostka ma dobry gust (według nas oczywiście), czy jest schludna według ciuchów. Robimy to wszyscy, nawet ci spośród nas, którzy nie chcą się przyznać do tego. Więc to, co „mamy na sobie” może niestety bardzo mocno wpływać na to jak jesteśmy postrzegani, w szczególności w momentach nieco bardziej formalnych takich jak bardzo ważna rozmowa o pracę czy ważne dla naszej korporacji spotkanie biznesowe.

Markowa odzież damska zdoła wtedy mocno zapunktować i spowodować, iż będziemy zapamiętani zdecydowanie lepiej, jako osoby posiadające swój własny styl, dbające o swój wizerunek a także przykuwające uwagę do szczegółów. A to niewątpliwie cechy niezmiernie pożądane w każdej branży. Trzeba również pamiętać, że firmowe ubrania są o wiele bardziej mocniejsze, częstokroć wytrzymalsze na działanie pralki oraz inne czynności pielęgnacyjne więc będą służyć zdecydowanie dłużej. Pomimo że kosztują znacznie więcej, finalnie przeważnie są jednak dużo lepszą inwestycją i na pewno warto dołożyć!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *